پروژه حفظ و مراقبت بند سرخاب ولایت لوگر به ارزش بیش از 11 میلیون افغانی افتتاح شد.

mew-admin
1

این پروژه با حضور محترم الحاج ملا عبداللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی، محترم مولوی ضیاالرحمن مدنی والی ولایت لوگر، مسئولین بلند رتبه امارت اسلامی، بزرگان قومی و جمعی زیادی از مردم ولایت لوگر افتتاح و کار عملی آن آغاز گردید.

محترم الحاج ملا عبداللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی در هنگام افتتاح این پروژه اظهار داشت که بزرگان امارت اسلامی با تعهد کامل و احساس مسئولیت پذیری شبانه روز تلاش می نماید تا هرآنچه را که به ملت وعده می سپارد جامه عمل بپوشاند.

در همین حال محترم شیخ ضیاالرحمن مدنی والی ولایت لوگر در این مراسم از اهمیت بند سرخاب سخن گفته از مردم خواست تا در راستای حفظ و مراقبت بند با وزارت آب و انرژی همکاری نمایند.

ازسوی هم محترم مولوی محمد اسماعیل آخندزاده رئیس حوزه فرعی ولایت لوگر و شماری از بزرگان قومی آن ولایت با اشاره مختصر به پروژه های تحت کار وزارت آب و انرژی در ولایت لوگر از فعالیت های این وزارت اظهار قدردانی کرد.

قابل یادآوری است که بند ذخیروی سرخاب که در ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر موقعیت دارد با داشتن 25 متر ارتفاع و 135 متر طول دارای ظرفیت ذخیره 9 میلیون متر مکعب آب بوده و حدود (3000) سه هزار هکتار زمین زراعتی را تحت آبیاری قرار می دهد.

User account menu